Przychodnia istnieje od 1973r. W ramach restrukturyzacji w 2000r. została przekształcona w "Medika" Usługi Medyczne Sp. z o.o. Obecnie jest prywatną firmą medyczną i pełni rolę Przychodni Specjalistycznej.


Podstawową działalnością Spółki jest świadczenie usług medycznych w zakresie medycyny pracy dla Zakładów Chemicznych "Police" SA i Spółek zależnych, a także dla przedsiębiorców i zakładów pracy działających na zewnątrz, i niezwiązanych z Z.Ch. "Police" S.A. "Medika" Usługi Medyczne Sp. z o.o. świadczy usługi zdrowotne dla Miasta i Powiatu Police z zakresu POZ, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stomatologii, diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz rehabilitacji. Uczestniczymy aktywnie w realizacji programów profilaktyki zdrowotnej organizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Urząd Gminy Police. Nasz personel medyczny tworzy zespół znakomitych lekarzy i najlepszych specjalistów, oraz wykwalifikowany pomocniczy personel medyczny i techniczny. Posiadamy nowoczesną, wysokiej jakości aparaturę diagnostyczną m.in.: holter ciśnienia krwi, holter EKG, system do badań wysiłkowych oraz aparaty mammograficzny i RTG.

W związku z utrzymaniem wysokiego standardu świadczonych usług w 2005 roku Spółka uzyskała Certyfikat Jakości ISO 9001 : 2000.

W dalszym ciągu systematycznie kontrolujemy jakość świadczonych usług i dokładamy wszelkich starań, aby zyskać szacunek i uznanie pacjentów. Naszą dewizą jest zapewnienie Pacjentowi najlepszej opieki i najnowocześniejszych metod diagnostycznych stosowanych w kraju.